AKTUALNOŚCI

NAJNOWSZE INFORMACJE

WYCIECZKA DO TEATRU – 17/18.01.2018

W dnia 17 i 18 stycznia dzieci z Kangurka Hop wybierają się do teatru Guliwer w Warszawie na spektakl pt. „Koziołek Matołek”. To opowieść o tym, jak Koziołek przemierza świat szukając swojego miejsca na ziemi, odwiedza inne kraje, przeżywa emocjonujące i pouczające przygody. W końcu powraca do Pacanowa, aby odnaleźć „całkiem blisko” to co dla niego najlepsze…” Przed spektaklem dzieci będą uczestniczyły w lekcji edukacji teatralnej, której tematem będzie „Wielka Księga Guliwera. Podstawy teatralnych podróży”.

Read More

CYKL ZAJĘĆ MUZYCZNYCH – 12.01.2018

12 stycznia odbędą się kolejne zajęcia z cyklu zajęć muzycznych. Tym razem tematem przewodnim będą Brazylijskie Rytmy. Dzieci poczują klimat karnawału i będą miały okazję poznać brazylijski taniec: sambę.

Read More

BAL SYLEWSTROWY

Krasińskiego - 28 grudnia (czwartek); Kluczborska - 29 grudnia (piątek); Zapraszamy nasze przedszkolaki na Bal Sylwestrowy w Kangurku Hop. W programie są tańce przy muzyce, konkursy i wspólne zabawy. Mam nadzieję, że wszystkim będą dopisały świetne sylwestrowe humory.

Read More

WIGILIA STARSZAKÓW – KLUCZBORSKA – 21.12.2017

Dnia 21 grudnia na wspólnej Wigilii spotykają się Żyrafki, Kangurki oraz Delfinki. Będą miały okazję wspólnie przygotować wigilijny stół. Będzie tradycyjny biały obrus, sianko oraz wspólne dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd. Będzie to wspaniała okazja, aby poznać tradycje i zwyczaje świąteczne oraz wzmocnić bliskie i serdeczne relacje z rówieśnikami.

Read More

PIECZENIE PIERNICZKÓW – KLUCZBORSKA – 18.12.2017

Dnia 18 grudnia atmosfera w Przedszkolu Kangurek Hop, była wyjątkowo słodka. Zgodnie z coroczną przedświąteczną tradycją, przedszkolaki z pomocą cioć, będą piekły pyszne świąteczne pierniczki. Mamy nadzieję, że przygotowanie wypieków będzie przebiegało sprawnie i z łatwością. Przede wszystkim jednak mamy oczekujemy dobrej zabawy :)

Read More

WARSZTATY W LEROY MERLIN – KLUCZBORSKA – 15.12.2017

Dnia 15 grudnia starsze grupy, wraz z ciociami wybierają się na warsztaty ekologiczne pt. Dzieciaki Sadzeniaki, organizowane przez firmę Leroy Merlin. Celem warsztatów będzie rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych oraz uczenie dzieci pielęgnacji i dbania o rośliny. Podczas warsztatów dzieci nie tylko poznają ciekawostki o roślinach, ale będą miały również możliwość czynnego udziału w sadzeniu roślinek.

Read More

CYKL ZAJĘĆ MUZYCZNYCH – 07/08.12.2017

W rama cyklu zajęć muzycznych 7 i 8 grudnia dzieci dowiedzą się, w jaki sposób kompozytorzy zapisują muzykę, poznają podstawowe nuty oraz gamę c-dur. Będzie nam również towarzyszyć świąteczna muzyka.

Read More

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszamy na Spotkania Świąteczne w dniach 6 grudnia (Krasińskiego) i 13 grudnia (Kluczborska). Uroczystości tradycyjnie będą składały się z dwóch części: artystycznego występu dzieci oraz spotkania z Mikołajem, który przybędzie do nas z dalekiej Laponii z prezentami dla dzieci. Szczegółowy harmonogram spotkań podadzą Państwu wychowawcy. Zapraszamy :)

Read More

ANDRZEJKI – 30.11.2017

Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień będzie pełen radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci będą mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie obędzie się bez lania wosku, wróżenia z kart czy też tradycyjnego ustawianie bucików :)

Read More

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – 24.11.2017

Dnia 24 listopada, jak co roku, będziemy w Kangurku Hop obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia. Prosimy, aby tego wyjątkowego dnia dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które będą honorowymi gośćmi. Każdy będzie miał okazję opowiedzieć o swoich misiach, odgadywać zagadki związane z misiami, występującymi w dziecięcych bajkach czy też próbować słodkiego miodu, ulubionego smakołyka każdego misia. Mamy nadzieję, że będzie to dzień pełen uśmiechu :)

Read More

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – 21.11.2017

Dnia 21 listopada będziemy obchodzić w Kangurku Hop Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Read More

DZIEŃ OTWARTY

Zapraszamy rodziców naszych wychowanków na Dzień Otwarty: Kluczborska - w dniach 15, 16 listopada; Krasińskiego - 17 listopada; Szczegółowy harmonogram zajęć podadzą Państwu wychowawcy. Ogromnym wydarzeniem dla dzieci będzie Państwa obecność.

Read More

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 10.11.2017

Dnia 10 listopada będziemy obchodzić narodowe Święto Niepodległości. Prosimy , aby z tej okazji, wszystkie dzieci przyszły ubrane do przedszkola ubrane w biało - czerwone stroje. Głównym celem dnia będzie kształtowanie wartości patriotycznych oraz przywiązania do ojczyzny, kultury, tradycji. Przez cały dzień przedszkolakom towarzyszyć będą pieśni patriotyczne takie jak „Wojenko, wojenko…” , „Przybyli ułani..” i wiele innych. Mamy nadzieję, że ten Dzień zapadnie na długo w pamięci naszych „Małych Polaków”

Read More

CYKL ZAJĘĆ MUZYCZNYCH – 09.11.2017

Dnia 9 listopada, w ramach cyklu zajęć muzycznych będziemy poznawać twórczość naszego wielkiego kompozytora Fryderyk Chopina.

Read More

BAL HALLOWEEN – 27.10.2017

W piątek zapraszamy wszystkie nasze pociechy na BAL HALLOWEEN. Rodziców zachęcamy do przebrania dzieci w stosowne stroje. Uczestnicy balu wezmą udział w strasznych zabawach, okrutnych konkursach i mrożących krew w żyłach zawodach ;)

Read More

WYJŚCIE NA POCZTĘ – 17.10.2017

Dnia 17 października odbędzie się wycieczka na Pocztę Polską. Dzieci będą miały okazję odwiedzić placówkę poczty oraz poznać zadania wykonywane przez pracowników poczty. A także będą miały okazję zakupić znaczki, pocztówki i wysłać wspólnie list.

Read More

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Kluczborska 18.10.2017; Krasińskiego 11.10.2017; Miło jest nam poinformować Państwa, że wielkimi krokami zbliża się dzień pasowania naszych wychowanków z najmłodszych grup przedszkolnych na przedszkolaków. Tygryski (Kluczborska) oraz Wróbelki (Krasińskiego) wystąpią z tej okazji z krótkim programem artystycznym oraz złożą uroczystą przysięgę, a Pani dyrektor dokona aktu pasowania za pomocą „ zaczarowanego ołówka” a także wręczy pamiątkowe dyplomy.

Read More

KONCERT MUZYCZNY – 06.10.2017

W ramach cyklu zajęć muzycznych odbędzie się w naszym przedszkolu Koncert „Jeżyk Bzik chciał zostać śpiewakiem” W piątek 6 października zapraszamy nasze przedszkolaki na koncert muzyczny pt „Jeżyk Bzik chciał zostać śpiewakiem”. Scenariusz koncertu, przeniesie naszych małych słuchaczy w niezwykłą bajkowo - baśniową podróż. Przemyślane teksty, barwna muzyka oraz ciekawe piosenki, mają zachęcić wszystkie dzieci do wspólnej zabawy i śpiewu.

Read More

DZIEŃ CHŁOPAKA – 29.09.2017

Jak co roku 29 września będziemy uroczyście obchodzić Dzień Naszych Chłopców - z tej okazji bardzo prosimy rodziców o ubranie swoich małych mężczyzn w elegancki strój.

Read More

DZIEŃ MARCHEWKI – 22.09.2017

Dzień 22 września w Kangurku Hop będzie dniem wyjątkowym - pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. Prosimy, aby tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. W tym dniu królowała będzie oczywiście marchewka. Dzieci poznają nie tylko cechy charakterystyczne marchewki, ale również walory smakowe, tego cennego warzywa. Celem zajęć jest przedstawienie i promowanie spożywania warzyw na przykładzie marchewki.

Read More

WYCIECZKA NA FARMĘ – 18.09.2017

W poniedziałek 18 września wybieramy się na wycieczkę do Powsina na radosną farmę nauki i zabawy – Cztery Pory Roku.Na terenie farmy będziemy zwiedzać zagrody ze zwierzętami (świnie, kury, owce, konie itp.) a także dowiemy się jak żyją zwierzęta, co jedzą, na czym polega ich pielęgnacja. Mamy też w planie obejrzenie ogródka warzywnego, aby poznać uprawę warzyw i rozwiązać mnóstwo warzywnych zagadek. Gwoździem programu będą zajęcia „Skąd się biorą frytki”.

Read More

WYCIECZKA PLENEROWA – 23.06.2017

W piątek 23 czerwca wyjeżdżamy na wycieczkę do Krainy Westernu (w miejscowości Sarnowa Góra koło Ciechanowa). Wyjazd planujemy na godzinę 8:00Na miejscu czeka nas mnóstwo atrakcji, między innymi: jazda ciuchcią, wioska indiańska z atrakcjami, strzelanie z łuku, płukanie złota w kopalni. Planowany powrót - około godziny 17:00. Mamy nadzieję, że pogoda nie spłata nam figla :)

Read More

POŻEGNANIE DELFINKÓW – KLUCZBORSKA – 14.06.2017

Serdecznie zapraszamy na uroczyste ZAKOŃCZENIE EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ DELFINKÓW w dniu 14 czerwca 2017r. od godz.: 14:20. Uroczystość będzie przebiegać według następującego harmonogramu: 14:20 - 14:50 przywitanie, pokaz judo DELFINKÓW w ogrodzie, po lewej stronie od wejścia; 14:50 - 15:20 poczęstunek dla Państwa - Rodziców Delfinków ( w tym czasie dzieci będą miały podwieczorek w sali oraz będą przygotowywać się do występu); 15:20 - 16:00 WYSTĘP; od 16:00 wyjście Rodziców z dziećmi do ogrodu - kontynuacja poczęstunku.

Read More

ZAKOŃCZENIE ROKU – KRASIŃSKIEGO – 14.06.2017

We środę 14.06.2017 o godz. 9:30 wszystkie przedszkolaki „Kangurka Hop” spotkają się na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Bardzo prosimy o ubranie dzieci na galowo. UWAGA!!! Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem wewnętrznym (bez udziału Rodziców).

Read More

TEATR ARKADIA – KRASIŃSKIEGO – 06.06.2017

We wtorek 6 czerwca odwiedzą nas goście z Teatru Arkadia z przedstawieniem „Przyjaźń to skarb”. Razem ze zwierzętami zamieszkującymi las wyruszymy na poszukiwanie skarbu!

Read More

NOCOWANIE W PRZEDSZKOLU – KLUCZBORSKA – 02.06.2017

W piątek, 2 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci z grupy Kangurków i Delfinków na wspólne nocowanie w przedszkolu. Późnym popołudniem oraz wieczorem planujemy wspólne przygotowanie kolacji, przedstawienie TEATRZYKU CIENI, zabawy w podchody oraz inne gry i atrakcje dla naszych wychowanków. Dobry humor, piżama, śpiwór i przytulanka obowiązkowe!

Read More

DZIEŃ DZIECKA – 01.06.2017

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto czyli Dzień Dziecka. Ten rok nie będzie pod tym względem wyjątkowy. Czeka nas OGROMNA NIESPODZIANKA, której szczegółów nie będziemy na razie zdradzać.

Read More

DZIEŃ MAMY i TATY – KLUCZBORSKA

Serdecznie zapraszamy na spotkania z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty w dniu 31 maja (środa). Uroczystości tradycyjnie będą składały się z dwóch części: artystycznego występu dzieci oraz poczęstunku. Spotkania odbędą się według poniższego harmonogramu: 15:15 - Misie; 15:40 - Tygryski; 16:20 - Żyrafki; 17:00 - Kangurki i Delfinki; Dla każdej grupy uroczystość odbędzie się w sali przy szatni. Po występach zapraszamy do sal na poczęstunek.

Read More

DZIEŃ MAMY i TATY – KRASIŃSKIEGO

Zapraszamy na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Spotkania odbędą się według poniższego harmonogramu: w dniu 22 maja (poniedziałek): 15:30-Sowy; 16:15-Wróbelki; w dniu 24 maja (środa): 15:30-Biedronki; 16:10-Pszczółki. Dla każdej grupy uroczystość odbędzie się w sali narożnej (Pszczółek). Po występach zapraszamy do sal na poczęstunek.

Read More

KONCERT MUZYCZNY – SKRZYPCE

KLUCZBORSKA: 19.05.2017; KRASIŃSKIEGO: 11.05.2017; Tego dnia nasze przedszkole odwiedzą (po raz ostatni w tym roku szkolnym) muzycy z Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego. Tym razem przyjadą z koncertem ŁĄKOWA FILHARMONIA I PASIKONIK WIRTUOZ. Koncert uświetni prezentacja SKRZYPIEC, instrumentu strunowego z grupy smyczkowych.

Read More

SPOTKANIE ZE ZWIERZĄTKIEM – KUCYKI

Już w poniedziałek 8 maja (Kluczborska) / we środę 10 maja (Krasińskiego) w Naszym Przedszkolu odbędzie się żywa lekcja przyrody, której celem będzie przybliżenie dzieciom wiadomości o kucykach. Przedszkolaki będą mogły nie tylko dowiedzieć się jak konie żyją, co jedzą i jak należy się w ich obecności zachowywać ale także będą miały okazję pokarmić kuce oraz je poczesać. Gwoździem programu będą przejażdżki na kucykach :)

Read More

DZIEŃ OTWARTY – KLUCZBORSKA – 26 i 28.04.2017

Zapraszamy rodziców naszych wychowanków na Dni Otwarte, które odbędą się według następującego harmonogramu: 26 kwietnia (środa): Delfinki – godz. 9:05 dydaktyka oraz godz. 9:50 jęz. angielski; Kangurki – godz. 9:05 jęz. angielski oraz godz. 9:50 dydaktyka; 28 kwietnia (piątek): Żyrafki – godz. 9:05 dydaktyka oraz godz. 9:45 jęz. angielski; Tygryski – godz. 9:05 jęz. angielski oraz godz. 9:35 dydaktyka. Ogromnym wydarzeniem dla dzieci będzie Państwa obecność.

Read More

DZIEŃ OTWARTY – KRASIŃSKIEGO – 25.04.2017

Zapraszamy rodziców naszych starszych wychowanków na Dzień Otwarty, 25 kwietnia (wtorek), który odbędzie się wg następującego harmonogramu: Sowy - o 9:00 język angielski oraz o 9:30 dydaktyka; Wróbelki - o 9:00 dydaktyka oraz o 9:30 język angielski; Ogromnym wydarzeniem dla dzieci będzie Państwa obecność.

Read More

PODRÓŻ PO EUROPIE – KRASIŃSKIEGO – 24.04.2017

Tym razem w czasie zajęć z cyklu Podróż po Europie udamy się do Słowenii. Dowiemy się dlaczego Lublana jest najbardziej mokrą stolicą Europy, jak nazywa się najbardziej znana jaskinia na świecie oraz czym jest Letalnica :)

Read More

KONKURS „RODZINNY EKO-LUDEK”

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Ziemi (22 kwietnia) serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców wraz ze swoimi dziećmi do wzięcia udziału w konkursie pt. ”Rodzinny Ekoludek”. Założeniem konkursu jest stworzenie, według fantazji naszych Przedszkolaków oraz Państwa, postaci z najróżniejszych materiałów, które wyrzucane, zaśmiecają nasze środowisko. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Read More

KIERMASZ WIELKANOCNY – 12.04.2017

Przedszkole Kangurek Hop serdecznie zapraszaj wszystkich Rodziców na KIERMASZ WIELKANOCNY, który odbędzie się we środę 12 kwietnia. Na kiermaszu będzie można kupić wyjątkowo piękne, bo wykonane prze nasze Przedszkolaki, pisanki, baranki, stroili wielkanocne i inne rękodzieła. Kiermasz będzie niepowtarzalną okazją, aby wspomóc schronisko dla zwierząt w Korabiewicach, które opiekuje się zwierzętami różnych gatunków, między innymi psami, końmi czy nawet niedźwiedziami.

Read More

PRZEDSZKOLE KANGUREKHOP

Email: przedszkole@kangurekhop.pl
Tel.: +48 22 665 60 90
Tel.: +48 784 199 556

         

TAGI

KONTAKT