INFORMACJE

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KONKURS RODZINNY PT. „KOSMICZNY POJAZD” – 17.04. – 09.05.2018

Od wtorku 17 kwietnia 2018r. rozpoczynamy wewnątrz przedszkolny konkurs pt. Kosmiczny pojazd. Zadanie konkursowe będzie polegało na wspólny wykonaniu przez dzieci i rodziców pojazdu kosmicznego, przy użyciu różnego rodzaju materiałów wtórnych np. kartonów, butelek, pudełek itp. Pracę można wykonać o dowolnej wielkości. Gotowe i podpisane prace przynosimy do wychowawców z poszczególnych grup. Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się w środę 9 maja 2018r . Każda praca zostanie oceniona i wyróżniona pod kątem poszczególnych kategorii, a najmłodsi uczestnicy zostaną nagrodzeni.

Read More

WYCIECZKA DO WILANOWA NA WARSZTATY PRZYRODNICZE PT. „KRÓL OGRODNIK” – 24.04.2018

Serdecznie zapraszamy wszystkie 3-latki na warsztaty przyrodnicze do Wilanowa, na które wyjeżdżamy we wtorek dnia 24 kwietnia. Podczas wycieczki dzieci dowiedzą się jakie rośliny lubił król, a jakie zwierzęta uwielbiała królowa. Będą miały okazję obejrzeć z bliska wiele wyjątkowych roślin oraz poznać ich ciekawe nazwy (takie jak karczoch, lubczyk) , a także obejrzeć z pod lupą ślady zwierzątek zamieszkujących park. Ponadto dowiedzą się co uwielbiają jeść ptaki, kiedy kwitną kwiaty, jakie owoce rodzą drzewa i kto mieszka w stawie.

Read More

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI – 23.04.2018

Zachęcamy aby tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swoją ulubioną książeczkę, ponieważ będziemy obchodzić DZIEŃ KSIĄŻKI. Przedszkolaki będą wymieniać się książeczkami w grupie, oglądać je, wspólnie czytać. Ponadto dzieci poznają historię i etapy powstania książki, walory czytelnictwa oraz zasady właściwego szanowania książeczek. Starsze grupy z Kluczborskiej wybiorą się również na wycieczkę do pobliskiej biblioteki.

Read More

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI – 20.04.2018

W tym dniu wszystkie przedszkolaki będą czynnie brać udział w różnego rodzaju zabawach i zadaniach mających na celu szerzenie właściwych postaw proekologicznych . Nawet najdrobniejszy gest w stronę ratowania naszej planety (segregacja śmieci, oszczędzania wody, dbanie o czystość powietrza, zasadzenie drzewka) sprawi, że to co nasz otacza będzie piękniejsze, czystsze i posłuży ludziom, zwierzętom oraz roślinom na długie lata.

Read More

CYKL ZAJĘĆ MUZYCZNYCH

Kluczborska: 18.04.; Krasińskiego 25.04; W ramach cyklu zajęć muzycznych odbędzie się w Kangurku koncert muzyczny pt. Wiśniowe kwiatki – instrument towarzyszący grające donice. Co się kryje pod tą nazwą? Tego dowiedzą się dzieci podczas niezwykłego muzycznego spotkania. Zapowiada się niezwykle interesujący koncert.

Read More

DZIEŃ OTWARTY

Kluczborska: 17.04; Krasińskiego: 19.04; Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zajęcia otwarte. Będzie to okazja do obejrzenia zajęć dydaktycznych prowadzonych przez ciocie, a także obserwacji własnego dziecka w trakcie zabaw i podczas różnych sytuacji zadaniowych. Szczegółową Informację o godzinach zajęć w poszczególnych grupach, wyślemy do Państwa mailowo. Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach otwartych .

Read More

WYCIECZKA NA STADION NARODOWY – 13.04.2018

W piątek 13 kwietnia dzieci z grup 4,5 i 6-latków wybierają się na wycieczkę na Stadion Narodowy, aby pod bacznym okiem przewodnika zwiedzić największy obiekt sportowy w kraju. Pokonując trasę przedszkolaka, specjalnie przygotowaną dla najmłodszych wycieczkowiczów dzieci obejrzą płytę stadionu oraz trybuny. Zapewne największą atrakcją będzie możliwość rozegrania przez dzieci piłkarskiego meczu.

Read More

CYKL ZAJĘĆ MUZYCZNYCH – 12 i 13.04.2018

Dnia 12 i 13 kwietnia 2018r. odbędzie się w Kangurku Hop kolejny cykl zajęć muzycznych. Tym razem dzieci poznają historię oraz twórczość dwóch słynnych kompozytorów: A. Vivaldiego oraz W. A. Mozarta, będą miały również okazję usłyszeć najsłynniejsze utwory tychże kompozytorów.

Read More

ŚWIĄTECZNA PACZKA

W marcu planujemy zorganizować zbiórkę paczek dla najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodzin.

Read More

POWITANIE WIOSNY – 21.03.2018

W dniu 21 marca roku dzieci z naszego przedszkola wezmą udział w tradycyjnym obrzędzie Pożegnania zimy- powitania wiosny. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki wyruszą barwnym korowodem na spacer, aby śpiewem, przy akompaniamencie gry na instrumentach przywołać wiosnę. Dzieci zgodnie z tradycją pożegnają Marzannę - Zimową Pannę i wspólnie przywołają wiosnę.

Read More

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA – 16.03.2018

Dnia 16 marca będziemy obchodzić po raz kolejny tradycyjne Irlandzkie Święto - zwane Dniem Świętego Patryka. Przewodnim kolorem tego dnia będzie kolor zielony, nawiązujący do trawiastego krajobrazu Irlandii oraz symbolu koniczyny. Przedszkolaki nie tylko poznają legendę o Św. Patryku, ale również wyruszą na spotkanie z irlandzkim skrzatem zwanym „Leperchaun”. Już dziś życzymy dzieciom fajnej zabawy i zachęcamy do ubrania się w tym dniu na zielono.

Read More

CYKL ZAJĘĆ MUZYCZNYCH – 15.03.2018

Dnia 15 marca 2018 po raz kolejny będziemy obchodzić cykl zajęć muzycznych. Tym razem poznamy muzykę irlandzką. Będzie to również okazja do zapoznania przedszkolaków z historią i geografią Irlandii oraz jej zwyczajami. Dzieci nie tylko poznają instrumenty irlandzkie: buzuki, flażolet, akordeon diakoniczny, ale również poznają podstawowe kroki tańca irlandzkiego tzw. step irlandzki. Na pewno będzie to wyjątkowo taneczny dzień

Read More

KONCERT KAPELI GÓRALSKIEJ – 13.03.2018

Dnia 13 marca 2018 odbędzie się w Kangurku niezwykły koncert. Nasze przedszkole odwiedzi góralska kapela ze Szczyrku. Zaproszeni goście zaprezentują, tradycyjną muzykę, góralski śpiew oraz oryginalne instrumenty. W ten oto sposób dzieci będą mogły naocznie zapoznać się z ciekawą muzyką, strojem oraz zwyczajami i folklorem góralskiego regionu. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na ten wyjątkowy koncert.

Read More

DZIEŃ KOBIET – 08.03.2018

Dnia 8 marca będziemy obchodzić w naszym przedszkolu DZIEŃ KOBIET. Tego dnia każda dziewczynka poczuje się wyjątkowa. W tym, ważnym dniu na pewno wszyscy chłopcy staną na wysokości zadania, żeby umilić koleżankom ich święto.

Read More

CYKL ZAJĘĆ MUZYCZNYCH

We czwartek 15 lutego i w piątek 16 lutego odbędzie się w Kangurku kolejne spotkanie z muzyką. Tym razem dzieci dowiedzą się co to takiego jest orkiestra oraz poznają osoby tworzące orkiestrę. Dowiedzą się na czym polega rola dyrygenta oraz do czego służy batuta. Stworzymy również własną przedszkolną orkiestrę. W piątek 16 lutego odbędzie się w naszym przedszkolu koncert muzyczny pt. „Wiolonczela dech zapiera”.

Read More

WALENTYNKI – 14.02.2018

14 lutego, we środę będziemy obchodzić w Kangurku Święto Miłości - Walentynki. Tego dnia dzieci poznają historię i tradycję obchodzenia dnia Św. Walentego. Nie zabraknie również zorganizowanych zabaw walentynkowych. Obchody Święta Zakochanych w naszym przedszkolu mają na celu uświadomić najmłodszym, że warto okazywać sympatię i miłość bliskim osobom i to każdego dnia. Kolorem przewodnim Święta Zakochanych będzie czerwień, dlatego już dziś prosimy o ubranie dzieci na czerwono, bądź posiadanie w swoim ubraniu chociaż jakiegoś elementu czerwonego.

Read More

BAL KARNAWAŁOWY

08.02. - Krasińskiego; 09.02. - Kluczborska; Z przyjemnością zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w Balu Karnawałowym. W tym roku będzie to „Bal w Rytmie Disco”. Na pewno nie zabraknie licznych atrakcji, konkursów, zabaw tanecznych, a wszystko w rytmie skocznej i rytmicznej muzyki disco. Z tej okazji prosimy wszystkich rodziców o przygotowanie dzieciom karnawałowych strojów.

Read More

TŁUSTY CZWARTEK – 08.02.2018

Karnawał to czas uczt i zabaw, także w naszym przedszkolu. Z tej okazji dnia 8 lutego, zgodnie z Polską tradycją będziemy obchodzić Tłusty Czwartek. Razem z naszymi przedszkolakami zamierzamy wspólnie przygotować i z wielką ochotą spałaszować pyszne faworki, pączki oraz inne słodkości. Już dziś życzymy wszystkim pysznego i słodkiego dnia!

Read More

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

5.02. - Kluczborska; 12.02. -Krasińskiego; W poniedziałek odbędzie się w naszym Przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Z tej wyjątkowej okazji dzieci z poszczególnych grup przedstawią program artystyczny, związany z tymże świętem. Nie zabraknie także niespodzianek przygotowanych przez dzieci specjalnie dla Babć i Dziadków oraz słodkiego poczęstunku dla przybyłych gości.

Read More

WYCIECZKA DO TEATRU – 17/18.01.2018

W dnia 17 i 18 stycznia dzieci z Kangurka Hop wybierają się do teatru Guliwer w Warszawie na spektakl pt. „Koziołek Matołek”. To opowieść o tym, jak Koziołek przemierza świat szukając swojego miejsca na ziemi, odwiedza inne kraje, przeżywa emocjonujące i pouczające przygody. W końcu powraca do Pacanowa, aby odnaleźć „całkiem blisko” to co dla niego najlepsze…” Przed spektaklem dzieci będą uczestniczyły w lekcji edukacji teatralnej, której tematem będzie „Wielka Księga Guliwera. Podstawy teatralnych podróży”.

Read More

CYKL ZAJĘĆ MUZYCZNYCH – 12.01.2018

12 stycznia odbędą się kolejne zajęcia z cyklu zajęć muzycznych. Tym razem tematem przewodnim będą Brazylijskie Rytmy. Dzieci poczują klimat karnawału i będą miały okazję poznać brazylijski taniec: sambę.

Read More

BAL SYLEWSTROWY

Krasińskiego - 28 grudnia (czwartek); Kluczborska - 29 grudnia (piątek); Zapraszamy nasze przedszkolaki na Bal Sylwestrowy w Kangurku Hop. W programie są tańce przy muzyce, konkursy i wspólne zabawy. Mam nadzieję, że wszystkim będą dopisały świetne sylwestrowe humory.

Read More

WIGILIA STARSZAKÓW – KLUCZBORSKA – 21.12.2017

Dnia 21 grudnia na wspólnej Wigilii spotykają się Żyrafki, Kangurki oraz Delfinki. Będą miały okazję wspólnie przygotować wigilijny stół. Będzie tradycyjny biały obrus, sianko oraz wspólne dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd. Będzie to wspaniała okazja, aby poznać tradycje i zwyczaje świąteczne oraz wzmocnić bliskie i serdeczne relacje z rówieśnikami.

Read More

PIECZENIE PIERNICZKÓW – KLUCZBORSKA – 18.12.2017

Dnia 18 grudnia atmosfera w Przedszkolu Kangurek Hop, była wyjątkowo słodka. Zgodnie z coroczną przedświąteczną tradycją, przedszkolaki z pomocą cioć, będą piekły pyszne świąteczne pierniczki. Mamy nadzieję, że przygotowanie wypieków będzie przebiegało sprawnie i z łatwością. Przede wszystkim jednak mamy oczekujemy dobrej zabawy 🙂

Read More

WARSZTATY W LEROY MERLIN – KLUCZBORSKA – 15.12.2017

Dnia 15 grudnia starsze grupy, wraz z ciociami wybierają się na warsztaty ekologiczne pt. Dzieciaki Sadzeniaki, organizowane przez firmę Leroy Merlin. Celem warsztatów będzie rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych oraz uczenie dzieci pielęgnacji i dbania o rośliny. Podczas warsztatów dzieci nie tylko poznają ciekawostki o roślinach, ale będą miały również możliwość czynnego udziału w sadzeniu roślinek.

Read More

CYKL ZAJĘĆ MUZYCZNYCH – 07/08.12.2017

W rama cyklu zajęć muzycznych 7 i 8 grudnia dzieci dowiedzą się, w jaki sposób kompozytorzy zapisują muzykę, poznają podstawowe nuty oraz gamę c-dur. Będzie nam również towarzyszyć świąteczna muzyka.

Read More

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszamy na Spotkania Świąteczne w dniach 6 grudnia (Krasińskiego) i 13 grudnia (Kluczborska). Uroczystości tradycyjnie będą składały się z dwóch części: artystycznego występu dzieci oraz spotkania z Mikołajem, który przybędzie do nas z dalekiej Laponii z prezentami dla dzieci. Szczegółowy harmonogram spotkań podadzą Państwu wychowawcy. Zapraszamy 🙂

Read More

ANDRZEJKI – 30.11.2017

Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień będzie pełen radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci będą mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie obędzie się bez lania wosku, wróżenia z kart czy też tradycyjnego ustawianie bucików 🙂

Read More

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – 24.11.2017

Dnia 24 listopada, jak co roku, będziemy w Kangurku Hop obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia. Prosimy, aby tego wyjątkowego dnia dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które będą honorowymi gośćmi. Każdy będzie miał okazję opowiedzieć o swoich misiach, odgadywać zagadki związane z misiami, występującymi w dziecięcych bajkach czy też próbować słodkiego miodu, ulubionego smakołyka każdego misia. Mamy nadzieję, że będzie to dzień pełen uśmiechu 🙂

Read More

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – 21.11.2017

Dnia 21 listopada będziemy obchodzić w Kangurku Hop Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Read More

DZIEŃ OTWARTY

Zapraszamy rodziców naszych wychowanków na Dzień Otwarty: Kluczborska - w dniach 15, 16 listopada; Krasińskiego - 17 listopada; Szczegółowy harmonogram zajęć podadzą Państwu wychowawcy. Ogromnym wydarzeniem dla dzieci będzie Państwa obecność.

Read More

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 10.11.2017

Dnia 10 listopada będziemy obchodzić narodowe Święto Niepodległości. Prosimy , aby z tej okazji, wszystkie dzieci przyszły ubrane do przedszkola ubrane w biało - czerwone stroje. Głównym celem dnia będzie kształtowanie wartości patriotycznych oraz przywiązania do ojczyzny, kultury, tradycji. Przez cały dzień przedszkolakom towarzyszyć będą pieśni patriotyczne takie jak „Wojenko, wojenko…” , „Przybyli ułani..” i wiele innych. Mamy nadzieję, że ten Dzień zapadnie na długo w pamięci naszych „Małych Polaków”

Read More

CYKL ZAJĘĆ MUZYCZNYCH – 09.11.2017

Dnia 9 listopada, w ramach cyklu zajęć muzycznych będziemy poznawać twórczość naszego wielkiego kompozytora Fryderyk Chopina.

Read More

BAL HALLOWEEN – 27.10.2017

W piątek zapraszamy wszystkie nasze pociechy na BAL HALLOWEEN. Rodziców zachęcamy do przebrania dzieci w stosowne stroje. Uczestnicy balu wezmą udział w strasznych zabawach, okrutnych konkursach i mrożących krew w żyłach zawodach 😉

Read More

WYJŚCIE NA POCZTĘ – 17.10.2017

Dnia 17 października odbędzie się wycieczka na Pocztę Polską. Dzieci będą miały okazję odwiedzić placówkę poczty oraz poznać zadania wykonywane przez pracowników poczty. A także będą miały okazję zakupić znaczki, pocztówki i wysłać wspólnie list.

Read More

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Kluczborska 18.10.2017; Krasińskiego 11.10.2017; Miło jest nam poinformować Państwa, że wielkimi krokami zbliża się dzień pasowania naszych wychowanków z najmłodszych grup przedszkolnych na przedszkolaków. Tygryski (Kluczborska) oraz Wróbelki (Krasińskiego) wystąpią z tej okazji z krótkim programem artystycznym oraz złożą uroczystą przysięgę, a Pani dyrektor dokona aktu pasowania za pomocą „ zaczarowanego ołówka” a także wręczy pamiątkowe dyplomy.

Read More

PRZEDSZKOLE KANGUREKHOP

Email: przedszkole@kangurekhop.pl
Tel.: +48 22 665 60 90
Tel.: +48 784 199 556

         

KONTAKT