Przedszkole i żłobek językowy o rozszerzonym profilu artystycznym Warszawa Bemowo

Jesteśmy przedszkolem i żłobkiem językowym o rozszerzonym profilu artystycznym, w którym codziennie odbywają się zajęcia z języka angielskiego i co najmniej dwa razy w tygodniu z języka hiszpańskiego. Ułatwiamy start w edukacji szkolnej, a także zapewniamy dzieciom poczucie bezpieczeństwa i wspaniałą wycieczkę po najciekawszych sferach życia.

Nasze dzieci często wcielają się w rolę aktora i prezentują swoje umiejętności sceniczne swoim rodzinom oraz reprezentują Kangurka Hop współpracując z instytucjami edukacyjnymi i kulturowymi. U nas dzieci rozwijają swoje pasje i rozbudzają ciekawość świata. Nauczyciele dbają o ich wszechstronny rozwój w sferze intelektualnej, emocjonalnej, społecznej i fizycznej.

Przedszkole i żłobek Kangurek Hop jest prowadzone przez Monikę Tomaszek. Zapraszamy do naszej placówki na warszawskim Bemowie.

Przedszkole działała na Bemowie od 2009 roku, na podstawie wpisu do Ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Biuro Edukacji m. st. Warszawa pod numerem 237/PN/09.

Żłobek Kangurek Hop został wpisany do Rejestru Żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta m.st. Warszawy w dniu 28 lutego 2014 r. pod numerem 144/Z/2014.

Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy i nauki. Zostań Naszym Przedszkolakiem.

Kadra

Kadrę przedszkola i żłobka Kangurek Hop stanowią następujące osoby: 8 nauczycieli dydaktyki polskiej (ciocie: Ewelina, Joasia, Kasia, Magda, Wiktoria, Anita (żłobek), Małgosia (żłobek) i Agnieszka – dyrektor dydaktyczna), nauczyciel j. angielskiego (aunt Asia), nauczyciel j. hiszpańskiego (tia Ana – nativo), nauczyciel muzyki i zająć teatralnych (ciocia Honorata), 2 asystentki nauczyciela (ciocie: Małgosia, Dorota), psycholog (ciocia Basia), neurologopeda (ciocia Ewa), 8 instruktorów (ciocie i wujkowie: Agnieszka, dwie Anie, Adam, Bartek, Grześ i Karol, Piotrek), 2  kucharki (ciocie: Hania, Małgosia) oraz  2 panie utrzymujące czystość (ciocie: Małgosia i Jola).

Nauczyciele

Nauczycielki, które systematycznie doskonalą swoje umiejętności zarówno na studiach podyplomowych, jak i warsztatach, kursach, znają potrzeby i zainteresowania dzieci oraz posiadają umiejętność atrakcyjnego prowadzenia zajęć. Konstruują ciekawe i bogate oferty zabaw i zadań, są dobrze przygotowane merytorycznie i metodycznie.

Wychowawcy

Wychowawcy ściśle współpracują z rodzicami, uwzględniają ich potrzeby i oczekiwania. Angażują rodziców do pracy na rzecz przedszkola. Rodzice są naszymi sojusznikami, a działania nasze są skoordynowane.

Zespół

Nasi nauczyciele tworzą zespół pełen pomysłów i kreatywnych działań, w które z zapałem angażują się dzieci. Aby stworzyć ciepłą i rodzinną atmosferę, do naszych wychowawców przedszkolaki zwracają się „ciociu”. Każdą grupą opiekuje się dwóch nauczycieli. Jedna ciocia odpowiedzialna jest za dydaktykę polską, a druga za dydaktykę angielską. Ponadto ich działania przeważnie w grupach dzieci młodszych wspierają asystentki.

Wyżywienie

Prowadzimy własną kuchnię!

Na miejscu

Ciocie kucharki Hania i Małgosia wszystkie dania przygotowują na miejscu korzystając ze świeżych produktów, bez konserwantów i ulepszaczy. Potrawy są urozmaicone pod względem składników odżywczych.

5 posiłków dziennie

W ciągu dnia podajemy dzieciom 5 posiłków: śniadanie, przegryzak owocowo-warzywny, dwudaniowy obiad, I podwieczorek i II podwieczorek.

Zaangażowanie dzieci

Przedszkolaki uwielbiają i często samodzielnie przygotowują sałatki, surówki, okazjonalne ciasteczka, pizzę - oczywiście pod czujnym okiem cioć kucharek i wychowawczyń.

Alergie

W zależności od potrzeb możemy zaoferować dziecku odpowiednią dietę, wykluczającą z potraw wskazane alergeny.

Wspólne posiłki

Wspólne posiłki są wspaniałą okazją do spróbowania różnych dań oraz poznania zasad właściwego zachowania się podczas posiłku zarówno w domu, przedszkolu, jak również na stołówce lub restauracji.

Budynek

Przedszkole i żłobek Kangurek Hop znajdują się w willi otoczonej pięknym ogrodem Obiekt został całkowicie dostosowany do potrzeb i wymagań dzieci. Budynek spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny szkolnej. Posiada wentylację grawitacyjną, mechaniczną i instalację przeciwpożarową. Został całkowicie dostosowany do potrzeb i wymagań dzieci. Znajduje się w nim 5 kolorowych sal dydaktycznych, wyposażonych w meble, zabawki i pomoce dydaktyczne posiadające certyfikaty bezpieczeństwa, 2 łazienki z małymi sedesami i nisko zawieszonymi umywalkami, w pełni wyposażona kuchnia, a także sala gimnastyczno – widowiskowa tzw. Sala Uśmiechu

Sala Uśmiechu to ulubione przez dzieci miejsce w Kangurku Hop. Sala jest przestronna i wyposażona w olbrzymie lustra, drabinki i materace, które umożliwiają przeprowadzenie w niej zajęć sportowych, muzyczno-ruchowych oraz występów okolicznościowych przed zaproszonymi gośćmi.

Dbając o zdrowie dzieci korzystamy z oczyszczaczy powietrza. Dodatkowo lokal jest sezonowo ozonowany

W ogrodzie, o powierzchni ok.1000 m2, został zaaranżowany plac zabaw,  w którym dzieci miło spędzają czas. W ogrodzie znajdują się nie tylko atrakcyjne zabawki (posiadające wszelkie atesty), ale również liczne rośliny, w tym egzotyczne krzewy i drzewa.