W ramach czesnego oferujemy:

Naszą codzienną pracę z dziećmi opieramy na Rocznym Planie Pracy Opiekuńczo- Wychowawczej, według którego realizujemy następujące cele:

 • adaptacja dziecka w żłobku,
 • kształtowanie czynności samoobsługowych oraz utrwalanie nawyków higienicznych,
 • rozwijanie sprawności fizycznej,
 • odkrywanie i rozwijanie zdolności dziecka (muzycznych, plastycznych i językowych).
 • Rozwijanie umiejętności koncentracji, abstrakcyjnego myślenia oraz kształtowanie pojęć matematycznych.
 • rozwijanie wyobraźni oraz kształtowanie osobowości poprzez obcowanie z książką.

Zajęcia edukacyjne w żłobku, odbywają się poprzez zabawę dostosowaną do wieku, możliwości oraz zainteresowań dzieci. Pokazujemy dzieciom nie tylko najbliższy świat, ale też dalsze jego zakątki, uczymy o zwierzętach, pogodzie, porach roku, tradycjach świątecznych.

Dzieci we wszystkich grupach wiekowych mają codzienne zajęcia z j. angielskiego przez 5 dni w tygodniu!

Naszym celem jest nauczenie dzieci praktycznej komunikacji używając słów i zwrotów z życia codziennego. Podczas zajęć koncentrujemy się na umiejętnościach słuchania i mówienia.

Zajęcia przeprowadzane są w formie zabawy. Dzieci śpiewają piosenki, uczą się prostych wierszyków, uczestniczą w grach zespołowych, odgrywają krótkie inscenizacje do utworów muzycznych lub bajek. Podczas zajęć korzystają z odpowiednich materiałów edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci w wieku żłobkowym, takich jak: książeczki, karty z obrazkami, plakaty, nagrania muzyczne.

Język hiszpański kojarzy się ze słońcem, ciepłem i uśmiechem. To język bardzo popularny na świecie, melodyjny i łatwo wpadający w ucho.

Jest językiem urzędowym aż w 21 państwach!

W naszym żłobku zajęcia z języka hiszpańskiego odbywają się 2 razy w tygodniu.

Zajęcia prowadzi native speaker realizując opracowany specjalnie dla naszych dzieci program. Zajęcia przebiegają w miłej atmosferze, tak żeby nauka j. hiszpańskiego była przyjemną zabawą. Stosowane są rozmaite formy i metody pracy. Podczas zajęć dzieci poznają wiele piosenek, słówek i zwrotów w języku hiszpańskim, a wszystko poco a poco, czyli krok po kroku.

Zajęcia muzyczne prowadzone w naszym żłobku, mają na celu artystyczny rozwój dziecka poprzez muzykę, śpiew, a także taniec.

W ramach zajęć muzycznych, prowadzonych 2 razy w tygodniu przez ciocię Honoratę, która jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, dzieci uczą się wrażliwości na muzykę, melodię i oczywiście licznych piosenek.

Trzy razy w ciągu roku dzieci przygotowują występy artystyczno-muzyczne, które następnie prezentują przed publiczności w żłobku, czyli przed swoimi najbliższymi.

Ciocia Honorata wraz z wychowawczyniami przygotowują dzieci do występowania według obranego wcześniej  scenariusza i przy opracowanej specjalnie w tym celu aranżacji muzycznej.

Zajęcia manualne w naszym żłobku nie tylko doskonalą motorykę małą, ale również rozwijają uzdolnienia i zainteresowania artystyczne dzieci oraz ich wrodzone możliwości twórcze.

Dzieci rozwijają swoje umiejętności poprzez tworzenie prac plastycznych i technicznych przy wykorzystaniu różnorodnych technik plastycznych np.: rysowanie kredkami, malowanie farbami, wydzieranie, lepienie.

Dzięki temu rozwijamy w dzieciach kreatywność oraz poczucie estetyki.

Twórcze prace dzieci eksponowane są na tablicach w korytarzu oraz przedszkolno-żłobkowej wystawie w holu, aby można było je podziwiać.

O prawidłowy rozwój mowy dzieci dba neurologopeda, który na podstawie bieżącej obserwacji lub systemowych badań przesiewowych, przeprowadzanych z dziećmi dwa razy w roku, wyłania dzieci kwalifikujące się do indywidualnej terapii logopedycznej.

Podczas obserwacji i badań szczególną uwagę przywiązuje się do oceny sprawności narządów mowy, sprawności oddechowej, słuchowej, logorytmicznej oraz koordynacji wzorkowo-słuchowo-ruchowej.

Indywidualna terapia może być prowadzona przez nasza ciocię neurologopedię, jako dodatkowe zajęcia, w trakcie pobytu dziecka w żłobku.

Psycholog dba o prawidłowe zachowania i rozwój dzieci. W tym celu prowadzi zajęcia grupowe lub indywidualne z dziećmi oraz udziela wskazówek opikunkom, co do sposobu postępowania w sytuacjach trudnych.

Ważnym obszarem aktywności psychologa jest kontakt z rodzicami dzieci. Często udziela konsultacji na temat wskazany przez rodzica lub tez z własnej inicjatywy lub żłobka zaprasza rodziców na rozmowę, aby wspólnie omówić zachowanie ich dziecka i ustalić scenariusz dalszego postępowania przez obie strony.

Atrakcje Dydaktyczne

W ramach czesnego zapewniamy w żłobku liczne atrakcje do których należą m.in.:

Występy

zaproszonych teatrów oraz muzyków

Wizyty

osób reprezentujących rożne zawody, np. policjanta, strażaka, lekarza, archeologa, weterynarza, aktora

Spotkania

z ciekawymi zwierzętami i ich opiekunami, np. kucykami, psami, kotami, żółwiami, patyczakami

Integrujemy przedszkole ze środowiskiem lokalnym, organizując:

Występy artystyczne naszych Przedszkolaków w Domach Kultury, Domach Seniorów, Domach Dziecka

Wycieczki do pobliskiej straży pożarnej, na pocztę, do apteki, osiedlowych sklepów, biblioteki, kwiaciarni, Szkoły Podstawowej, klubokawiarni

Ponadto, obchodzimy w Kangurku Hop wiele uroczystości przedszkolnych, wprowadzając dzieci w świat tradycji i zwyczajów kulturowych, rozwijając wartości rodzinne oraz patriotyczne

Celebrujemy między innymi:

 • DZIEŃ MAMY I TATY
 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
 • DZIEŃ DZIECKA
 • ŚWIĄTECZNE UROCZYSTOŚCI, w tym spotkanie ze Św. Mikołajem
 • POWITANIE WIOSNY
 • BALE: JESIENNY, KARNAWAŁOWY
 • POŻEGNANIE 6-latków
 • i wiele innych- więcej informacji o naszych atrakcjach znajdziecie państwo w zakładce HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI oraz na naszym fan paegu

Dzięki różnorodności działań szybko odnajdujemy drzemiące w dziecku talenty i wspieramy ich rozwój.

Zajęcia dodatkowe:

Taniec

W trakcie zajęć dzieci rozwijają sprawność i koordynację ruchową, wrażliwość muzyczną, a także nawyki prostej postawy. Ciocia Ania, tancerka z wieloletnim doświadczeniem, zabiera dzieci w świat tańców latynoamerykańskich, współczesnychi klasycznych. Przedszkolaki uczą się profesjonalnie nazywać ruch i kroki.

Własna Kuchnia

Naturalna kuchnia to nasza specjalność!

Gotujemy pysznie i zdrowo, uwzględniając potrzeby małych dzieci. Smaczne „domowe” posiłki przygotowywane są przez nasze wspaniałe kucharki: ciocię Hanię i ciocię Małgosię. W ciągu dnia podajemy dzieciom 5 posiłków: śniadanie, przegryzak owocowy, dwudaniowy obiad, I podwieczorek i II podwieczorek.

Posiłki są przygotowywane na podstawie zbilansowanego jadłospisu. Nasza przedszkolno-żłobkowa kuchnia dostosowana jest do indywidualnych potrzeb żywieniowych każdego dziecka. Gotujemy z uwzględnieniem potrzeb alergików i dzieci z nietolerancją pokarmową. Dbamy o zdrowie naszych Przedszkolaków proponując im codziennie świeże owoce i warzywa, a w ciągu całego dnia do dyspozycji dzieci jest oczywiście woda do picia.

Kształtując zdrowe nawyki żywieniowe w Kangurku Hop, organizujemy dla dzieci zajęcia kulinarne, tzw. Kuchcikowo, zachęcamy dzieci do samodzielnego nakrywania do stołu, jak również kształtujemy i wdrażamy zasady savoir-vivre.

Kangurek Hop to przedszkole/żłobek z kuchnią, w której smacznie pachnie posiłkami od samego rana do późnego popołudnia.

Przykładowe Menu