Przedszkole i żłobek językowy o rozszerzonym profilu artystycznym Warszawa Żoliborz

Jesteśmy przedszkolem/żłobkiem językowym w którym codziennie odbywają się zajęcia z języka angielskiego i co najmniej dwa razy w tygodniu z języka hiszpańskiego.

Mamy również rozszerzony profil artystyczny, ponieważ dzieci przedszkolne aż cztery razy (żłobkowe trzy razy) w ciągu roku przygotowują występy teatralno-muzyczne, które prezentują przed swoimi rodzicami w Kangurku Hop, a także przed zewnętrzną widownią. W roku 2018/2019 dzieci z najstarszych grup miały przyjemność występować w Bemowskim Centrum Kultury, w trzech zaprzyjaźnionych domach Seniora oraz w jednym Domu Dziecka.

Ponadto ułatwiamy dzieciom start w edukacji szkolnej i dbamy o ich wszechstronny rozwój w sferze intelektualnej, emocjonalnej i społecznej.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku do 2 do 6 lat. Mieścimy się na Żoliborzu.

Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy i nauki. Zostań Naszym Przyjacielem.

Kadra

Kadrę przedszkola/żłobka stanowią następujące osoby: 4 nauczycieli dydaktyki polskiej (ciocie: Andżelika, Karolina, Kamila i Magda), 5 nauczycielek j. angielskiego (aunts: Aysegul- native speaker, Patrycja, Sylwia, Zuzia i Iza – dyrektor dydaktyczna), nauczyciel j. hiszpańskiego (tia Ana – nativo), nauczyciel muzyki i zająć teatralnych (ciocia Honorata), 3 asystentki nauczyciela (ciocie: Patrycja, Bożena, Paulina), psycholog (ciocia Basia), neurologopeda (ciocia Lena), 6 instruktorów (ciocie i wujkowie: Agnieszka, Ania, Adam, Bartek, Grześ i Karol), 2 kucharki (ciocie: Ania, Małgosia) oraz  2 panie utrzymujące czystość (ciocie: Irena i Magda).

Nauczyciele

Nauczycielki, które systematycznie doskonalą swoje umiejętności, znają potrzeby i zainteresowania dzieci oraz posiadają umiejętność atrakcyjnego prowadzenia zajęć. Konstruują ciekawe i bogate oferty zabaw i zadań, są dobrze przygotowane merytorycznie i metodycznie.

Wychowawcy

Wychowawcy ściśle współpracują z rodzicami, uwzględniają ich potrzeby i oczekiwania. Angażują rodziców do pracy na rzecz przedszkola. Rodzice są naszymi sojusznikami, a działania nasze są skoordynowane.

Zespół

Wszystkie osoby pracujące w Kangurku Hop, czyli nauczycielki, opiekunki, kucharki i pracownicy administracyjni kochają dzieci. Dzięki temu dbają o ich bezpieczeństwo i są pełni pomysłów i kreatywnych działań. Aby stworzyć ciepłą i rodzinną atmosferę dzieci do dorosłych w Kangurku Hop zwracają się „ciociu”.

Wyżywienie

Naszym atutem jest WŁASNA KUCHNIA

Na miejscu

Nasze ciocie kucharki Ania i Małgosia wszystkie dania przygotowują na miejscu korzystając z jak najlepszych produktów. Menu opracowywane jest przy współpracy z dietetykiem.

5 posiłków dziennie

W ciągu dnia podajemy dzieciom 5 posiłków: śniadanie, przegryzak owocowo-warzywny, dwudaniowy obiad, I podwieczorek i II podwieczorek.

Zaangażowanie dzieci

Nasi mali podopieczni często sami przygotowują sałatki, surówki, okazjonalne ciasteczka, pizzę - oczywiście pod czujnym okiem cioci Ani i wychowawczyni.

Alergie

W zależności od potrzeb możemy zaoferować dziecku odpowiednią dietę, wykluczającą z potraw wskazane alergeny.

Wspólne posiłki

Wspólne posiłki są wspaniałą okazją do spróbowania różnych dań oraz poznania zasad właściwego zachowania się podczas posiłku.

Budynek

Mieścimy się w przestronnym lokalu na parterze budynku mieszkalnego, który spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny. Bezpośrednio do lokalu przystaje nasz 100 metrowy ogródek, do którego dzieci bezpośrednio mogą wychodzić ze swoich sal. Lokal został całkowicie dostosowany do potrzeb i wymagań dzieci. Znajdują się w nim cztery kolorowe sale dydaktyczne, łazienki dostosowane do wzrostu dzieci oraz w pełni wyposażona kuchnia, w której na miejscu przygotowujemy posiłki.

Dbając o zdrowie dzieci codziennie wychodzimy z dziećmi na dwór. W okresie „ciepłym” dzieci wychodzą na dwór nawet dwa razy: przedpołudniem oraz popołudniu – do naszego ogródka, skąd bezpośrednio rodzice odbierają je do domu.

W trosce o zdrowie i higienę na co dzień korzystamy z oczyszczaczy powietrza oraz sezonowo ozonujemy wszystkie pomieszczenia. Lokal posiada wentylację mechaniczną i instalację przeciwpożarową.