W ramach czesnego oferujemy:

Naszą codzienną pracę z dziećmi opieramy na Rocznym Planie Pracy Opiekuńczo- Wychowawczej, według którego realizujemy następujące cele:

 • adaptacja dziecka w żłobku,
 • kształtowanie czynności samoobsługowych oraz utrwalanie nawyków higienicznych,
 • rozwijanie sprawności fizycznej,
 • odkrywanie i rozwijanie zdolności dziecka (muzycznych, plastycznych i językowych).
 • rozwijanie wyobraźni oraz kształtowanie osobowości poprzez obcowanie z książką.

Zajęcia edukacyjne w żłobku, odbywają się poprzez zabawę dostosowaną do wieku, możliwości oraz zainteresowań dzieci. Pokazujemy dzieciom nie tylko najbliższy świat, ale też dalsze jego zakątki, uczymy o zwierzętach, pogodzie, porach roku, tradycjach świątecznych.

Dzieci we wszystkich grupach wiekowych mają codzienne zajęcia z j. angielskiego przez 5 dni w tygodniu!

Naszym celem jest nauczenie dzieci praktycznej komunikacji używając słów i zwrotów z życia codziennego. Podczas zajęć koncentrujemy się na umiejętnościach słuchania i mówienia.

Zajęcia przeprowadzane są w formie zabawy. Dzieci śpiewają piosenki, uczą się prostych wierszyków, uczestniczą w grach zespołowych, odgrywają krótkie inscenizacje do utworów muzycznych lub bajek. Podczas zajęć korzystają z odpowiednich materiałów edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci w wieku żłobkowym, takich jak: książeczki, karty z obrazkami, plakaty, nagrania muzyczne.

Język hiszpański kojarzy się ze słońcem, ciepłem i uśmiechem. To język bardzo popularny na świecie, melodyjny i łatwo wpadający w ucho.

Jest językiem urzędowym aż w 21 państwach!

W naszym żłobku zajęcia z języka hiszpańskiego odbywają się 2 razy w tygodniu.

Zajęcia prowadzi native speaker realizując opracowany specjalnie dla naszych dzieci program. Zajęcia przebiegają w miłej atmosferze, tak żeby nauka j. hiszpańskiego była przyjemną zabawą. Stosowane są rozmaite formy i metody pracy. Podczas zajęć dzieci poznają wiele piosenek, słówek i zwrotów w języku hiszpańskim, a wszystko poco a poco, czyli krok po kroku.

Zajęcia muzyczne prowadzone w naszym żłobku mają na celu rozwój dziecka poprzez muzykę, śpiew, a także taniec.

W ramach zajęć muzycznych, prowadzonych 2 razy w tygodniu przez ciocię Honoratę, która jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, dzieci uczą się licznych piosenek, poczucia rytmu oraz wrażliwości na muzykę. Zajęcia muzyczne doskonale dopełniają fakultatywne zajęcia z tańca oferowane również małym „złobkowiczom”.

Trzy razy w roku dzieci przygotowują występy artystyczno-muzyczne, które prezentują przed rodzicami w Kangurku Hop z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Dnia Babci i dziadka oraz Dnia Rodziny .

Dzieci przygotowywane są do występów przez wychowawczynie według wcześniej  wybranego scenariusza i aranżacji muzycznej – oczywiście tworzeniem i wykonaniem oprawy muzycznej zajmuje się ciocia Honorata.

Zajęcia manualne będące uzupełnieniem zajęć dydaktycznych rozwijają uzdolnienia artystyczne dzieci oraz ich możliwości twórcze.

Dzieci tworzą w Kangurku Hop prace przy wykorzystaniu różnorodnych technik plastycznych, np. kredek, pasteli, farb, plasteliny, wydzierania, wyklejania.

Ukończone prace naszych małych twórców eksponowane są na tablicach w korytarzu, aby mogły być podziwiane przez ich rodziców.

O prawidłowy rozwój mowy dzieci dba ciocia Lena – neurologopeda, która na podstawie bieżącej obserwacji lub systemowych badań przesiewowych, przeprowadzanych z dziećmi dwa razy w roku, wyłania dzieci kwalifikujące się do indywidualnej terapii logopedycznej.

Podczas obserwacji i badań szczególną uwagę przywiązuje się do oceny sprawności narządów mowy, sprawności oddechowej, słuchowej, logorytmicznej oraz koordynacji wzorkowo-słuchowo-ruchowej.

Indywidualna terapia może być prowadzona przez nasza ciocię neurologopedię, jako dodatkowe zajęcia, w trakcie pobytu dziecka w żłobku.

Psycholog, czyli ciocia Basia, dba o prawidłowe zachowania i rozwój dzieci. W tym celu prowadzi zajęcia grupowe lub indywidualne oraz udziela wskazówek rodzicom, co do sposobu postępowania w sytuacjach trudnych.

Ważnym obszarem aktywności psychologa jest kontakt z rodzicami. Pani Basia  chętnie udziela naszym rodzicom porad na temat wskazany przez nich samych lub też zauważony przez siebie lub żłobek. Rozmowy rodziców z panią Basia mają zawsze charakter dobrowolny. Dodatkowym atutem jest fakt, iż pani Basia jest psychologiem naszej rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Atrakcje Dydaktyczne

W ramach czesnego zapewniamy w żłobku liczne atrakcje do których należą m.in.:

Występy

zaproszonych teatrów oraz muzyków

Wizyty

osób reprezentujących rożne zawody, np. policjanta, strażaka, lekarza, archeologa, weterynarza, aktora

Spotkania

z ciekawymi zwierzętami i ich opiekunami, np. kucykami, psami, kotami, żółwiami, patyczakami

Integrujemy przedszkole ze środowiskiem lokalnym, organizując:

Występy artystyczne naszych Przedszkolaków w Domach Kultury, Domach Seniorów, Domach Dziecka

Wycieczki do pobliskiej straży pożarnej, na pocztę, do apteki, osiedlowych sklepów, biblioteki, kwiaciarni, Szkoły Podstawowej, klubokawiarni

Ponadto, obchodzimy w Kangurku Hop wiele uroczystości przedszkolnych, wprowadzając dzieci w świat tradycji i zwyczajów kulturowych, rozwijając wartości rodzinne oraz patriotyczne

Celebrujemy między innymi:

 • DZIEŃ MAMY I TATY
 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
 • DZIEŃ DZIECKA
 • ŚWIĄTECZNE UROCZYSTOŚCI, w tym spotkanie ze Św. Mikołajem
 • POWITANIE WIOSNY
 • BALE: JESIENNY, KARNAWAŁOWY
 • POŻEGNANIE 6-latków
 • i wiele innych- więcej informacji o naszych atrakcjach znajdziecie państwo w zakładce HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI oraz na naszym fan paegu

Dzięki różnorodności działań szybko odnajdujemy drzemiące w dziecku talenty i wspieramy ich rozwój.

Zajęcia dodatkowe:

Taniec

W trakcie zajęć dzieci rozwijają sprawność i koordynację ruchową, wrażliwość muzyczną, a także nawyki prostej postawy. Ciocia Ania, tancerka z wieloletnim doświadczeniem, zabiera dzieci w świat tańców latynoamerykańskich, współczesnychi klasycznych. Przedszkolaki uczą się profesjonalnie nazywać ruch i kroki.

Własna Kuchnia

Naturalna kuchnia to nasza specjalność!

Gotujemy pysznie i zdrowo, uwzględniając potrzeby małych dzieci. Smaczne „domowe” posiłki przygotowywane są przez nasze wspaniałe kucharki: ciocię Hanię i ciocię Małgosię. W ciągu dnia podajemy dzieciom 5 posiłków: śniadanie, przegryzak owocowy, dwudaniowy obiad, I podwieczorek i II podwieczorek.

Posiłki są przygotowywane na podstawie zbilansowanego jadłospisu. Nasza przedszkolno-żłobkowa kuchnia dostosowana jest do indywidualnych potrzeb żywieniowych każdego dziecka. Gotujemy z uwzględnieniem potrzeb alergików i dzieci z nietolerancją pokarmową. Dbamy o zdrowie naszych Przedszkolaków proponując im codziennie świeże owoce i warzywa, a w ciągu całego dnia do dyspozycji dzieci jest oczywiście woda do picia.

Kształtując zdrowe nawyki żywieniowe w Kangurku Hop, organizujemy dla dzieci zajęcia kulinarne, tzw. Kuchcikowo, zachęcamy dzieci do samodzielnego nakrywania do stołu, jak również kształtujemy i wdrażamy zasady savoir-vivre.

Kangurek Hop to przedszkole/żłobek z kuchnią, w której smacznie pachnie posiłkami od samego rana do późnego popołudnia.

Przykładowe Menu