Grupy

W Kangurku Hop bawią się i uczą cztery grupy wiekowe, są to:
Pszczółki

2 latki

Wróbelki

3 latki

Sowy

4 latki

Orły

5 latki i 6 latki

Plan dnia

Przedszkole czynne jest w godzinach 7:00-18:00. Nasze przedszkolaki znają wszystkich wychowawców, którzy towarzyszą im w różnych częściach dnia. Do godziny 8:30 dzieci przebywają w jednej sali skąd zabierają je ciocie do swoich sal. Po śniadaniu odbywają się zajęcia dydaktyczne, a następnie podajemy dzieciom drugie śniadanie w postaci sezonowych owoców i warzyw.

Wszyscy wiemy, jak bardzo ważny jest dla dzieci pobyt na świeżym powietrzu, dlatego codziennie korzystamy z zabawa na świeżym powietrzu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Ponadto przechadzamy się osiedlowymi uliczkami, dzięki czemu uczymy się bezpieczeństwa na drodze i nabywamy wiedzy godnej najlepszego przewodnika, Po powrocie dzieci jedzą obiad, który składa się z dwóch dań. Młodsze dzieci odpoczywają na drzemce, a starsze relaksują się przy zabawach wyciszających.

Po południu organizowane są zajęcia zarówno językowe jak i artystyczne. Dzieci angażowane są w projekty edukacyjne oraz przygotowania do przedstawień związanych z uroczystościami przedszkolnymi.

Około godziny 17:00 grupy łączą się w największej Sali, z której są odbierane przez rodziców.

W okresie tzw. letnim, po zajęciach popołudniowych dzieci wychodzą na dwór po raz drugi. Wówczas odbierane są przez rodziców do domu bezpośrednio z ogrodu.

Szczegółowy plan dnia

Tygodniowy plan zajęć

W ofercie Kangurka Hop znajdują się zajęcia o różnorodnej tematyce. Każdy nasz przedszkolak znajdzie aktywności, które spełnią jego oczekiwania i rozwiną wskazane umiejętności.

Wszystkie proponowane zajęcia są czasowe rozłączne, tzn. Tygodniowy Plan Zajęć został tak ułożony, aby każde dziecko mogło korzystać z dowolnie wybranych przez siebie zajęć.

Szczegółowy plan zajęć

Harmonogram uroczystości

Ogromną zaleta bycia podopiecznym Kangurka Hop jest możliwość udziału w wielu niezapomnianych atrakcjach i aktywnościach zaplanowanych tak, aby w każdym dniu stwarzać dzieciom sytuacje do samorozwoju i twórczego działania.

W każdym miesiącu proponujemy dzieciom różnorodne wydarzenia związane z porą roku, rocznym projektem edukacyjnym oraz uroczystościami przedszkolnymi.

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI dla Przedszkola/żłobka