Przedszkole i żłobek językowy o rozszerzonym profilu artystycznym Bemowo-Kluczborska

Jesteśmy przedszkolem i żłobkiem językowym o rozszerzonym profilu artystycznym, w którym codziennie odbywają się zajęcia z języka angielskiego i dwa razy w tygodniu z języka hiszpańskiego. Ułatwiamy dzieciom start w edukację szkolną, a także zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i wycieczki po najciekawszych sferach życia.

Nasze dzieci uczą się obowiązkowości poprzez systematyczne wykonywanie swoich zadań, empatii poprzez udział w akcjach charytatywnych oraz wystąpień publicznych poprzez liczne występy przed zaproszonymi gośćmi lub udział w konkursach wokalno-tanecznych.

U nas dzieci rozwijają swoje pasje i rozbudzają ciekawość światem 🙂

Nasza kadra

Kadrę przedszkola i żłobka Kangurek Hop stanowią następujące osoby:

 • 6nauczycieli dydaktyki polskiej (ciocie: Ewelina (koordynatorka dydaktyczna), Karolina, druga Karolina, Wiktoria, Klaudia i Diana),
 • nauczyciel j. angielskiego (aunt Paulina),
 • nauczyciel j. hiszpańskiego (tia Helena – nativo),
 • nauczyciel muzyki i zająć teatralnych (ciocia Honorata),
 • 2 asystentki nauczyciela (ciocie: Małgosia, Asia),
 • psycholog (ciocia Basia),
 • neurologopeda (ciocia Magda),
 • 4 instruktorów (ciocia Paulina i wujkowie: Bartek, Paweł i Mariusz),
 • 2  kucharki (ciocie: Małgosia i Halyna),
 • dwie panie utrzymujące czystość (ciocie: Małgosia i Jola),
 • dyrektor (ciocia Monika),
 • osoba odpowiedzialna za kwestie organizacyjno-rozliczeniowe (ciocia |Eliza).

Nauczyciele

Nauczycielki dokładnie znają potrzeby i zainteresowania swoich dzieci, dlatego też prowadzą zajęcia w sposób atrakcyjny dla nich i dostosowany do ich możliwości. Konstruują ciekawe i bogate oferty zabaw i zadań. Są dobrze przygotowane merytorycznie i metodycznie.

Zespół

Cała kadra stanowi zespół, który ma na celu stworzenie jak najlepszych warunków dla rozwoju dzieci. Dlatego też współpracuje ze sobą, dzieli się spostrzeżeniami, aby wypracować jak najlepsze metody postępowania, zwłaszcza w sytuacjach trudnych. Aby stworzyć ciepłą i rodzinną atmosferę, dzieci zwracają się do wszystkich osób pracujących w Kangurku Hop „ciociu” lub „wujku”.

Wspólne posiłki

Wspólne posiłki są wspaniałą okazją do spróbowania przez dzieci różnorodnych dań, co sprzyja poszerzeniu przez nie upodobań smakowych. Przy okazji uczą się też zasad właściwego zachowania podczas posiłku.

Na miejscu

Ciocie kucharki Małgosia i Halyna wszystkie dania przygotowują na miejscu, korzystając ze świeżych produktów, bez konserwantów i ulepszaczy. Tygodniowe menu jest opracowywane pod nadzorem dietetyka zgodnie z zasadami zbiorowego wyżywienia dzieci.

Wychowawcy

Wychowawcy, czyli nauczyciele prowadzący grupę, asystenci i instruktorzy wskazują dzieciom odpowiednie zachowania, uczą je szacunku i wyrozumiałości do drugich osób. Ściśle współpracują z rodzicami, uwzględniają ich potrzeby i oczekiwania oraz wskazują na mocne lub słabe strony rozwoju dziecka. W sytuacjach trudnych podpowiadają, jak można pomóc dziecku.

Rodzice są naszymi sojusznikami, a działania nasze są skoordynowane.

Ile godzin w ciągu roku Twoje dziecko jest aktywne?

pobyt
na dworze

343

godziny

zajęcia
z książką

113

godzin

poranna
gimnastyka

101

godzin

mycie
zębów

14

godzin

Nasz budynek

Przedszkole i żłobek Kangurek Hop znajdują się w willi otoczonej pięknym ogrodem. Obiekt został dostosowany do potrzeb i wymagań dzieci. Budynek spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny szkolnej, co zostało potwierdzone pozytywna opinią Sanepidu. Posiada wentylację grawitacyjno- mechaniczną i instalację przeciwpożarową. Znajduje się w nim 5 sal dydaktycznych, wyposażonych w meble, zabawki i pomoce dydaktyczne posiadające certyfikaty bezpieczeństwa, 2 łazienki z małymi sedesami i nisko zawieszonymi umywalkami, w pełni wyposażona kuchnia, a także sala gimnastyczno – widowiskowa tzw. Sala Uśmiechu.

Sala Uśmiechu to ulubione przez dzieci miejsce w Kangurku Hop. Sala jest przestronna i wyposażona w olbrzymie lustra, drabinki i materace, które umożliwiają przeprowadzenie w niej zajęć sportowych, muzyczno-ruchowych oraz występów okolicznościowych przed zaproszonymi gośćmi.

Plac zabaw

Dbając o zdrowie dzieci przynajmniej raz dziennie wychodzimy z dziećmi na nasz PLAC ZABAW KANGUREK HOP. Nasz plac zabaw, o powietrzni 300 m2, znajduje się nieopodal przedszkola na terenie wynajętym od urzędu dzielnicy Żoliborz.

Jest on ogrodzony i wyłożony gumowaną, bezpieczną dla dzieci nawierzchnią. Na jego terenie zainstalowano wiele zabawek z odpowiednimi atestami bezpieczeństwa min.: huśtawki, zjeżdżalnie, jeep na sprężynach lub zestaw gimnastyczny.

Bezpieczeństwo

Dbając o zdrowie dzieci, budynek wyposażony został w oczyszczacze powietrza i jonizatory. Dodatkowo lokal jest sezonowo ozonowany.

Przestrzegamy także wszystkich aktualnie obowiązujących wytycznych sanitarno-epidemiologicznych.