W Kangurku Hop bawi się i uczy pięć grup wiekowych, są to:

Plan dnia

Przedszkole/żłobek czynne jest w godzinach 7:00-18:00. Na początku dzieci schodzą się do jednej sali, ale najpóźniej o 8:15 rozchodzą się już do swoich sal na śniadanie. W godzinach 9:00-12:00 odbywają się zajęcia dydaktyczne, językowe, muzyczne, dzieci jedzą drugie śniadanie w postaci sezonowych owoców i warzyw oraz wychodzą na dwór. Wiedząc, jak ważna jest dla dzieci aktywność na świeżym powietrzu, codziennie korzystamy z placu zabaw, znajdującego się w naszym ogrodzie. Dzieci żłobkowe nie wychodzą na spacery poza teren Kangurka Hop.

Po powrocie dzieci jedzą obiad, który składa się z dwóch dań, a następnie odpoczywają: młodsze dzieci udają się na drzemkę, a starsze (4-5 i 6-latki) odbywają krótki relaks/wyciszenie.

Drzemka może trwać max do godz. 14:40, ponieważ o godz. 15:00 podawany jest I podwieczorek (danie na ciepło, sałatki, kisiel/budyń). Następnie organizowane są pozostałe zajęcia językowe i artystyczne. Wówczas też dzieci mają więcej czasu na zabawy swobodne.
W okresie tzw. letnim, po zajęciach popołudniowych dzieci po raz drugi wychodzą na dwór do naszego ogrodu, skąd bezpośrednio są odbierane przez rodziców.
O godz. 17:00 podajemy dzieciom II podwieczorek.

Tygodniowy plan zajęć

W Kangurku Hop prowadzimy zajęcia z różnych dziedzin. Nasze dzieci znajdują aktywności, które spełniają ich oczekiwania i rozwijają umiejętności.

Tygodniowy plan zajęć dotyczący przedszkola i żłobka przedstawia rodzaj i czas tych zajęć, przy czym stałe godziny podane są tylko przy tych zajęciach, dla których nauczyciele/instruktorzy przyjeżdżają z zewnątrz. Zajęcia z dydaktyki oraz jez. angielski przeprowadzane są przez ciocie zatrudnione w Kangurku Hop na etat, dlatego też odbywają się w różnych godzinach, dostosowanych do organizacji całego dnia.

Ze względu na wiek dzieciom żłobkowych proponujemy z zajęć dodatkowych jedynie tańce.

Harmonogram uroczystości

Oprócz standardowych aktywności przedstawionych w Tygodniowym Planie Zajęć w Kangurku Hop organizujemy wiele dodatkowych Uroczystości/Atrakcji.

W każdym miesiącu dzieci uczestniczą w wydarzeniach, które pamiętają przez długi czas.

Harmonogram uroczystości przedstawia je szczegółowo oraz określa datę ich realizacji w okresie od września do czerwca.

Własny plac zabaw

Plac zabaw

Dbając o zdrowie dzieci przynajmniej raz dziennie wychodzimy z dziećmi na nasz PLAC ZABAW KANGUREK HOP. Nasz plac zabaw, o powietrzni 300 m2, znajduje się nieopodal przedszkola na terenie wynajętym od urzędu dzielnicy Żoliborz.

Jest on ogrodzony i wyłożony gumowaną, bezpieczną dla dzieci nawierzchnią. Na jego terenie zainstalowano wiele zabawek z odpowiednimi atestami bezpieczeństwa min.: huśtawki, zjeżdżalnie, jeep na sprężynach lub zestaw gimnastyczny.

Bezpieczeństwo

Dbając o zdrowie dzieci, budynek wyposażony został w oczyszczacze powietrza i jonizatory. Dodatkowo lokal jest sezonowo ozonowany.

Przestrzegamy także wszystkich aktualnie obowiązujących wytycznych sanitarno-epidemiologicznych.

Własna kuchnia

Naturalna kuchnia to nasza specjalność!

Gotujemy pysznie i zdrowo! Uwzględniamy potrzeby odżywcze i smakowe małych dzieci. Smaczne „domowe” posiłki przygotowywane są przez ciocię Anię – kucharkę oraz jej pomoc ciocię Małgosię.

W ciągu dnia podajemy dzieciom 5 posiłków: śniadanie, przegryzak owocowy, dwudaniowy obiad, I podwieczorek i II podwieczorek.

Posiłki są przygotowywane na podstawie zbilansowanego jadłospisu. Nasza przedszkolno-żłobkowa kuchnia dostosowana jest do indywidualnych potrzeb żywieniowych każdego dziecka. Gotujemy z uwzględnieniem potrzeb alergików i dzieci z nietolerancją pokarmową. Dbamy o zdrowie naszych dzieci, dlatego proponujemy im codziennie świeże owoce i warzywa, a w ciągu dnia stały dostęp do wody.

Kształtując zdrowe nawyki żywieniowe organizujemy dla dzieci zajęcia kulinarne, tzw. KUCHCIKOWO. Zachęcamy dzieci do samodzielnego przygotowania posiłków oraz uczymy nakrywania do stołu zgodnie z zasadami savoir-vivre.

W Kangurku Hop smacznie pachnie posiłkami od rana do późnego popołudnia 🙂

Przykładowe menu