Przedszkole i żłobek językowy o rozszerzonym profilu artystycznym Żoliborz-Krasińskiego

Jesteśmy przedszkolem i żłobkiem językowym o rozszerzonym profilu artystycznym, w którym codziennie odbywają się zajęcia z języka angielskiego i dwa razy w tygodniu z języka hiszpańskiego. Ułatwiamy dzieciom start w edukację szkolną, a także zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i wycieczki po najciekawszych sferach życia.

Nasze dzieci uczą się obowiązkowości poprzez systematyczne wykonywanie swoich zadań, empatii poprzez udział w akcjach charytatywnych oraz wystąpień publicznych poprzez liczne występy przed zaproszonymi gośćmi lub udział w konkursach wokalno-tanecznych.

U nas dzieci rozwijają swoje pasje i rozbudzają ciekawość światem 🙂

Nasza kadra

Kadrę przedszkola i żłobka Kangurek Hop stanowią następujące osoby:

 • 5 nauczycieli dydaktyki polskiej (ciocie: Kalina (koordynatorka dydaktyczna), Asia, Małgosia i Ola),
 • 4 nauczycieli j. angielskiego (aunts: Charisse, Ewelinę, Melody oraz Ola),
 • nauczyciel j. hiszpańskiego (tia Helena – nativo),
 • nauczyciel muzyki i zająć teatralnych (ciocia Honorata),
 • asystentka (ciocia Ola),
 • psycholog (ciocia Basia)
 • neurologopeda (ciocia Lena),
 • 4 instruktorów zajęć dodatkowych (ciocia Agnieszka i wujkowie: Bartek, Paweł i Mariusz),
 • 2  kucharki (ciocie: Ania i Małgosia),
 • pani utrzymująca czystość (ciocia Iwona)
 • dyrektor (ciocia Monika)
 • osoba odpowiedzialna za kwestie organizacyjno-rozliczeniowe (ciocia Eliza).

Nauczyciele

Nauczycielki dokładnie znają potrzeby i zainteresowania swoich dzieci, dlatego też prowadzą zajęcia w sposób atrakcyjny dla nich i dostosowany do ich możliwości. Konstruują ciekawe i bogate oferty zabaw i zadań. Są dobrze przygotowane merytorycznie i metodycznie.

Zespół

Cała kadra stanowi zespół, który ma na celu stworzenie jak najlepszych warunków dla rozwoju dzieci. Dlatego też współpracuje ze sobą, dzieli się spostrzeżeniami, aby wypracować jak najlepsze metody postępowania, zwłaszcza w sytuacjach trudnych. Aby stworzyć ciepłą i rodzinną atmosferę, dzieci zwracają się do wszystkich osób pracujących w Kangurku Hop „ciociu” lub „wujku”.

Na miejscu

Ciocie kucharki Ania i Małgosia wszystkie dania przygotowują na miejscu, korzystając ze świeżych produktów, bez konserwantów i ulepszaczy. Codziennie przygotowujemy dzieciom 5 posiłków. Tygodniowe menu jest opracowywane pod nadzorem dietetyka zgodnie z zasadami zbiorowego wyżywienia dzieci.

Wspólne posiłki

Wspólne posiłki są wspaniałą okazją do spróbowania przez dzieci różnorodnych dań, co sprzyja poszerzeniu przez nie upodobań smakowych. Przy okazji uczą się też zasad właściwego zachowania podczas posiłku.

Wychowawcy

Wychowawcy, czyli nauczyciele prowadzący grupę, asystenci i instruktorzy wskazują dzieciom odpowiednie zachowania, uczą je szacunku i wyrozumiałości do drugich osób. Ściśle współpracują z rodzicami, uwzględniają ich potrzeby i oczekiwania oraz wskazują na mocne lub słabe strony rozwoju dziecka. W sytuacjach trudnych podpowiadają, jak można pomóc dziecku.

Rodzice są naszymi sojusznikami, a działania nasze są skoordynowane.

Ile godzin w ciągu roku Twoje dziecko jest aktywne?

pobyt
na dworze

343

godziny

zajęcia
z książką

113

godzin

poranna
gimnastyka

101

godzin

mycie
zębów

14

godzin

Nasz budynek

Mieścimy się w przestronnym lokalu na parterze budynku mieszkalnego, który spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny. Bezpośrednio do lokalu przystaje 100 metrowy ogródek, do którego dzieci bezpośrednio mogą wychodzić ze swoich sal. W ogródku zorganizowany jest plac zabaw. Lokal został całkowicie dostosowany do potrzeb i wymagań dzieci. Znajdują się w nim 4 przestronne sale dydaktyczne, 2 łazienki dostosowane do wieku dzieci, w pełni wyposażona kuchnia, w której na miejscu przygotowujemy posiłki oraz biuro/gabinet logopedyczno-psychologiczny. Dbając o zdrowie dzieci codziennie wychodzimy z dziećmi na dwór, czyli na Plac Zabaw Kangurek Hop, do naszego ogródka lub na spacer. W okresie „ciepłym” dzieci wychodzą na dwór nawet dwa razy dziennie: przedpołudniem oraz popołudniu.

Popołudniu dzieci wychodzą do przylegającego do przedszkola ogródka, skąd bezpośrednio rodzice odbierają je do domu. W trosce o zdrowie i higienę korzystamy z oczyszczaczy powietrza, jonizatorów oraz sezonowo ozonujemy wszystkie pomieszczenia. Lokal posiada wentylację mechaniczną i instalację przeciwpożarową.

Plac zabaw

Posiadamy aż DWA place zabaw – PLAC ZABAW KANGUREK HOP o powietrzni 300 m2, znajduje się na terenie gminnym wynajętym od urzędu. Plac zabaw został ogrodzony i wyłożony gumowaną, bezpieczną dla dzieci nawierzchnią. Na jego terenie zainstalowano wiele zabawek z odpowiednimi atestami bezpieczeństwa min.: huśtawki, zjeżdżalnie, jeep na sprężynach lub zestaw gimnastyczny,

Plac zabaw OGRÓDEK zorganizowany na terenie o powierzchni ok.100 m2 przylegającym bezpośrednio do przedszkola, dzięki czemu dzieci mogą wychodzić do niego bezpośrednio z sal dydaktycznych. Dzięki niemu dzieci mogą przebywać na dworze w okresie wiosenno-letnim aż do odebrania przez rodziców.

Bezpieczeństwo

Dbając o zdrowie dzieci, budynek wyposażony został w oczyszczacze powietrza i jonizatory. Dodatkowo lokal jest sezonowo ozonowany.

Przestrzegamy także wszystkich aktualnie obowiązujących wytycznych sanitarno-epidemiologicznych.